Chata Kamenár

Chata Kamenár – ubytovanie na Liptove: Malinô Brdo / Hrabovo / Ružomberok


Chatu Kamenár nájdete na rovnakej lokalite ako chatu Alpina: na okraji doliny Hrabovo, z ktorej majú naši návštevníci bezprostrední prístup k lanovke na Malinô Brdo, ale zároveň majú dostatok ticha a pokoja na popoludnie, ktoré budú tráviť na chate skôr než po výletoch v okolitom regióne. Útulný drevený zrub Vám poskytne presne to zázemie, ktoré potrebujete, aby ste sa mohli pred ďalším výletom dokonale zregenerovať. Hrabovo zároveň ponúka všetku vybavenosť pre turistov i veľmi príjemné prostredie. V blízkosti je naviac mnoho atrakcií, vrátane národného parku Veľká Fatra, priehrady Liptovská Mara alebo akvaparku Tatralandia.

Ubytovanie v chate Kamenár

 • drevený zrub až pre 16 osôb
 • 3 podlažia
 • nočná časť: 3 izby (1x2 postele, 2x3 postele – 3. poschodie; 1x3 postele, 1x5 postelí)
 • sprcha a WC spoločné
 • denná časť: detský kútik, spoločenská miestnosť, kuchyňa, terasa
 • parkovisko priamo pri chate
 • 300 m od stanice kabínkovej lanovky do strediska Malinô Brdo
 • vhodné na rekreáciu 2 až 3 rodín alebo na usporiadanie rodinných osláv

Vybavenie chaty Kamenár

Vybavenie kuchyne: sporák, chladnička, mikrovlnka
Odpočinková časť: 42″ televízor, satelit, DVD, Hi-Fi veža, Wi-Fi zadarmo, štýlové kachle

 • vybavenie kuchynky: sklokeramický sporák s digestorom a elektrickou rúrou, mikrovlnka, chladnička s mrazničkou, drez, riad, rýchlovarná kanvica
 • elektrické vykurovanie + krb v spoločenskej miestnosti
 • detský kútik
 • LCD TV 42″ so satelitom a DVD prehrávačom
 • Wi-Fi zadarmo
 • altán, ohnisko, gril, detské ihrisko, pieskovisko

Čo robiť v okolí?

Chata Kamenár sa nachádza v krásnom prostredí národného parku Veľká Fatra. Národný park poskytuje pôsobivé prostredie ideálne na pešie i cyklistické výlety. Oblasť Ružomberka ale obklopujú i ďalšie atraktívne oblasti, do ktorých sa môžete vydať. Okrem Veľkej Fatry sú to tiež Nízke Tatry a Chočské vrchy.

300 m od chaty môžete nastúpiť na lanovku, ktorá Vás dovezie až do strediska Malinô Brdo. Tam nájdete niekoľko rôznych typov zjazdoviek ideálnych na snowboard i na lyžovanie. Tá najdlhšia z nich má luxusných 3,9 km. Malinô Brdo má veľa možností vyžitia i v letnej sezóne, keď tu môžete využiť rozsiahly bike park, požičať si kolobežku alebo sa napríklad zabaviť v lanovom parku.

Liptov ako taký ponúka celý rad príťažlivých atrakcií, ku ktorým patrí mimo iných:

Liptovská Mara – vodná priehrada a významné rekreačné stredisko, jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku. Na severnom brehu nájdete 3 rekreačné strediská: Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník. Okrem možnosti kúpania vo všetkých strediskách sú výborné podmienky na windsurfing, člnkovanie a jachting.

Aquapark Tatralandia – najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Leží v nádhernej scenérii hôr na severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné, Vysoké (Kriváň) a Nízke Tatry.

Park Snow Donovaly je od nás pol hodinky cesty a predstavuje skvelý areál na letné i zimné vyžitie celej rodiny. V lete sa dá využiť možnosť vypožičania kolobežiek, detský park a horská turistika, v zime mnoho priestoru na všetky typy zimných športov, vrátane večerného lyžovania alebo riders parku.

Termálne kúpalisko Bešeňová – K dispozícii sú tri termálne bazény, ktoré sú v prevádzke celoročne. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987 m (s teplotou 70 °C) je upravovaná na maximálnu teplotu 39 °C.

Vlkolínec – dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Múzeum Janka Kráľa – literárno-historické múzeum zamerané na tradície Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina – pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu. Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia.

Hrad Likava – Po rozsiahlych rekonštrukčných prácach bola v roku 2004 sprístupnená verejnosti Hunyadyho veža, v ktorej je umiestnená expozícia dejín hradu, prostredníctvom obrazových i hmotných exponátov.

Kúpele Lúčky – ležia v horskej, na juh otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka.

Cenník ubytovania – chata Kamenár

ZIMNÁ SEZÓNA OSTATNÁ SEZÓNA
2.1. – 15.3. 16.3. – 23.12.
od 9,-EURO/osoba/deň od 8,-EURO/osoba/deň
+ elektrika/na konci pobytu
Zvieratá 5,- € / deň         0,70 €/osoba/deň – ubytovací poplatok
Upratovanie (cleaning) 60 € (pri vlastnom upratovaní 0,-€)
Kaucia 140 € (je vratná, pri nepoškodení zariadenia)
Zimná sezóna minimálne 5 noci, ostatná sezóna minimálne 2 noci.

Víkendový pobyt 280,-EURO/chata(dohoda)

Silvester  26.12. – 2.1. ceny dohodou.

Vianoce 23.12. – 26.12. ceny dohodou.

Veľká Noc – ceny dohodou.

V období od 15.09. do 15.04. sa na konci pobytu dopláca elektrická energia podľa skutočnej spotreby. K pobytom poskytujeme drevo do krbu v množstve cca 20 kg za polatok 4,-€.

Chaty Alpina a Kamenár:

Adresa:
Hrabovská dolina 27
034 01 Ružomberok

Telefón:
+421 904 388 883

E-mail:
info.malinobrdo@gmail.com