APARTMÁNY ZEBRA

Chata Zebra – ubytovanie na Liptove: Malinô Brdo / Hrabovo / Ružomberok


Zebra je naša tretia chata v tejto známej lokalite, ktorá ponúka ubytovanie v dvoch samostatných apartánoch.Hostia sa môžu ubytovať buď v kompletne prerobenej časti chaty s vysokým štandartom ubytovania alebo si môžu vybrať ubytovanie v turistickej časti chaty za veľmi výhodnú cenu.Chata je v tesnej blízkosti naších chát Alpina a Kamenár čo je možné využiť v prípade veľkých skupín, ktoré chcú stráviť spoločnú dovolenku a bývať v bezprostrednej blízkosti ale každý vo svojom súkromí.

Ubytovanie a vybavenie chaty Zebra:

  • Kuchyňa:sporák,chladnička,mikrovlnka
  • Spoločenská miestnosť:krb,TV LCD,SAT,WiFi
  • 3 x spálňa,2 x WC,2 x sprcha
  • Ohnisko s grilom + parkovisko pri chate

Liptov ako taký ponúka celý rad príťažlivých atrakcií, ku ktorým patrí mimo iných:

Liptovská Mara – vodná priehrada a významné rekreačné stredisko, jedna z najväčších vodných nádrží na Slovensku. Na severnom brehu nájdete 3 rekreačné strediská: Liptovský Trnovec, Liptovská Sielnica a Bobrovník. Okrem možnosti kúpania vo všetkých strediskách sú výborné podmienky na windsurfing, člnkovanie a jachting.

Aquapark Tatralandia – najväčší celoročný vodný areál zábavy a relaxu na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Leží v nádhernej scenérii hôr na severnom brehu priehrady Liptovská Mara s výhľadom na Západné, Vysoké (Kriváň) a Nízke Tatry.

Park Snow Donovaly je od nás pol hodinky cesty a predstavuje skvelý areál na letné i zimné vyžitie celej rodiny. V lete sa dá využiť možnosť vypožičania kolobežiek, detský park a horská turistika, v zime mnoho priestoru na všetky typy zimných športov, vrátane večerného lyžovania alebo riders parku.

Termálne kúpalisko Bešeňová – K dispozícii sú tri termálne bazény, ktoré sú v prevádzke celoročne. Voda vyvierajúca z hĺbky 1987 m (s teplotou 70 °C) je upravovaná na maximálnu teplotu 39 °C.

Vlkolínec – dedinka sa nachádza na vrchu Sidorovo pri meste Ružomberok. Predstavuje typickú horskú osadu Liptova. Táto pamiatka ľudovej architektúry je zapísaná do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Múzeum Janka Kráľa – literárno-historické múzeum zamerané na tradície Liptova a dejín mesta Liptovský Mikuláš.

Múzeum liptovskej dediny Pribylina – pohľad na pôvodnú ľudovú architektúru z oblasti Liptovského regiónu. Domy roľníkov, remeselníkov, gotický kostolík z 12.storočia.

Hrad Likava – Po rozsiahlych rekonštrukčných prácach bola v roku 2004 sprístupnená verejnosti Hunyadyho veža, v ktorej je umiestnená expozícia dejín hradu, prostredníctvom obrazových i hmotných exponátov.

Kúpele Lúčky – ležia v horskej, na juh otvorenej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova, v nadmorskej výške 621 m. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka.

Cenník

od 7 do 15€/osoba/noc

Chaty Alpina a Kamenár:

Adresa:
Hrabovská dolina 27
034 01 Ružomberok

Telefón:
+421 904 388 883

E-mail:
info.malinobrdo@gmail.com